Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_b49d6e53dd0dca99a1de146beec2b082, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/detaycom/public_html/wp-content/plugins/easy-smtp/easy-smtp.php on line 48

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/detaycom/public_html/wp-content/plugins/easy-smtp/easy-smtp.php on line 48
Detay Sigorta | KASKO
Detay Sigorta | KASKO
16233
page,page-id-16233,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

KASKO

KASKO
arac_kasko2

Araç Kasko sigortası ise isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Kapsam alanı olarak trafik sigortasının kapsamı dışında olan pek çok teminat kasko kapsamını içermektedir. Trafik sigortasında herhangi bir kaza / hasar durumunda karşı tarafın riskleri kapsam altındadır. Eğer hatalı olan poliçe sahibi ise, kazaya karışan diğer tarafın masrafları trafik sigortası tarafından karşılanır. Hatalı olan taraftaysanız ve kasko poliçeniz yoksa sadece karşı tarafın masrafları ödenir, sizin masraflarınız trafik sigortası dışındadır. Kasko sigortası yaptırarak öncelikle kaza durumunda kendi risklerinizi güvence altına almış olursunuz.

 

Neden Kasko?

 

Aracınız Çalındığında Yerine Aynısını Koyabilecek Ekonomik Gücünüz Yoksa Mutlaka Kasko Yaptırmalısınız!

 

“Neden Kasko Yaptırmalı?” sorusunun önemli bir cevabı ise, kasko sigortası sadece kaza risklerini kapsam altına almaz. Başta hırsızlık olmak üzere, yangın, deprem gibi sizin kontrolünüz dışında olan çevresel faktörlere karşı da aracınızı güvence altına alır. Kasko sigortasına ihtiyaç duyduğunuz ek teminatları da ekleyerek aracınızın güvence kapsamını genişletebilirsiniz.

 

Sigorta, neden sigorta yaptırmalı sorusuna cevap olacak şekilde finansal olarak varlık sahiplerini korumak amacıyla ortaya çıkmıştır. Kasko yada konut sigortasında da amaç değişmez. Bu nedenle eğer yerine yenisini koymakta zorlanacağınız varlıklarınız varsa mutlaka sigorta yaptırmalısınız.

 

Zorunlu trafik sigortası yaptırmış olmak, trafikteki ve diğer risklere karşı sizi koruyamayacağından mutlaka zorunlu trafik sigortasına ek olarak kasko sigortası da yaptırmalısınız.

 

Yatırımlarınızın güvence altında olduğundan  emin olun, varlıklarınızı sigortasız bırakmayın!

 

Aracınızın sigortasını yaptırmak için hemen tıklayın, kasko teklifi alın.

 

Mal sigortalarının bir türü olan kasko motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında, hareket halinde yada dururken hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda tazminat ödenmesini, bu yönüyle de yaşanan maddi kayıpları telafi etmeyi hedefleyen bir sigorta türüdür.

 

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Farklı teminat kapsamları olması nedeniyle de farklı ücretlendirmelere sahiptir. Kasko teminatları kapsamı, kaskonun en önemli konusudur.

Standart Bir Kasko Sigortası Hangi Teminatları İçerir ?
Çarpma – Çarpılma

Gerek hareket halinde, gerekse hareketsizken, araç sahibinin veya aracı kullananın iradesi dışında ani harici etkiler neticesinde sabit yada hareketli bir cismin çarpması, çarpışması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar sonucu meydana gelecek hasarlar ile üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptığı hareketler sonucu meydana gelen maddi zararları.

Aracın Yanması

Bir kaza sonucunda meydana gelecek yangın ve infilakı.

Aracın Çalınması Veya Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın çalınması, çalınmaya teşebbüsü veya aracınızda takılı bulunan radyo-teyp, telefon ve benzeri aksesuarların çalınması sonucu meydana gelebilecek hasarlar.

Enflasyon Teminatı

Olası bir hasarda sigortalı aracın değerinin enflasyona karşı korunmasını sağlar.

Deprem Ve Yanardağ Püskürmesi Teminatı

Deprem ve yanardağ püskürmesi sonucu sigortalı araçta oluşabilecek hasarlar teminat altına alınır.

Terör Teminatı

Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ile bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda oluşabilecek zararlar güvence altına alınır.

Sel ve Su Baskını Teminatı

Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar bu teminat kapsamında ödenir. Son yaşadığımız sel felaketinde mağdur duruma düşen kaskolu araç sahiplerinin poliçelerinde bu teminatın olmaması halinde oluşan zararları sigorta şirketince maalesef karşılanmamaktadır.

Alevsiz Yangın Teminatı

Sigortalı araçta sigara ve benzeri maddelerin koltuk ile döşeme gibi araç içindeki ekipmana teması meydana geldiğinde yangın dışında oluşan zararlar bu güvence kapsamında karşılanır.

Yurt Dışı Teminatı

Sigortalı aracın yurt dışında poliçe kapsamı dahilinde meydana gelen zararları bu güvence ile karşılanır.

Ferdi Kaza Teminatı

Çok küçük bir prim ile vefat ve kalıcı sakatlığa karşı araçta bulunan şoför ve yolcuları güvence altına alır. Bir kaza sonucunda araçta bulunanların vefat etmeleri halinde kanuni  varislerine, kalıcı sakat kalmaları halinde ise kendilerine poliçede yazılı limitlerle tazminat ödenir.

Ferdi Kaza Deprem Teminatı

Deprem sonucu araçta bulunan yolcuların vefat etmeleri durumunda kanuni varislerine, kalıcı sakat kalmaları durumunda kendilerine tazminat ödenir

Kasko Sigortası Poliçesinde Hangi Teminatlar Eklenebilir ?

Standart teminatların yer aldığı poliçenizi satın alırken isteğinize göre kasko sigortası ek teminatlarından da dahil ettirebilirsiniz. Ek teminatlar, aracınızda farklı durumlarda meydana gelecek hasarlara karşı maddi güvence sağlamaktadır. Ek teminatlar arasında doğal afetlere ilişkin teminatlar, toplumsal hareketler ve terör olayları sonucu ve yetkililerin müdahaleleri sonucu meydana gelen hasarların teminatları, enflasyon teminatı, eskime payı düşmeme teminatı, yardım teminatı ve kullanım kaybı teminatları sayılabilir.

 

Bunların dışında, sigorta şirketleri hazırladıkları özel kasko paketlerine ferdi teminatları da dahil edebilmektedir. Ferdi teminatlar şu konuları içermektedir : yaralanma ve hastalık durumunda sigortalının uygun sağlık kurumuna nakli, eşlik eden lehdarın yaralanma, hastalık sebebiyle nakli, sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinin birinin seyahat ve konaklaması. Ayrıca sigorta paketinin özelliğine göre vefat eden sigortalının veya eşlik edenlerin nakli, acil mesajların iletilmesi, evde meydana  gelen hasar ve vefat nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu erken dönüş ferdi teminatları için de yer alabilmektedir.